Czego nie jeść przy hipoglikemii reaktywnej

Listopad 19, 2018
Dawid
Kategoria: Hipoglikemia

Jeżeli cierpisz na hipoglikemię reaktywną, to na pewno udało Ci się zaobserwować, że są produkty po których spożyciu spadki cukru bardzo często się powtarzają. Pierwszym krokiem w pozbyciu się problemów z gospodarką cukrową jest wyeliminowanie produktów z Twojej codziennej diety, po których dochodzi do niedocukrzenia.

Priorytetowo w odstawkę musi pójść żywność wysoko przetworzona oraz zawierająca dużą ilość cukrów prostych. Poniżej znajdziesz listę produktów, które mogą doprowadzić do epizodu hipoglikemii:

 

Dodatkowo, żeby poprawić wrażliwość insulinową i zmniejszyć stany zapalne powinno się wykluczyć spożywanie wszelkich produktów zawierających składniki antyżywieniowe oraz nasilające stany zapalne, takich jak np.:

 

WAŻNE: Isototnym aspektem będzie również zadbanie o odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega-6 względem Omega-3.

Warto również ograniczyć lub wyeliminować z diety produkty insulinogenne, obciążające nadnercza oraz toksyczne – np.:

 

Jakich produktów unikać cierpiąc na hipoglikemię reaktywną

Podsumowując, jeżeli cierpisz na hipoglikemię reaktywną to w pierwszej kolejności powinieneś zadbać pozbycie się z diety rzeczy, które drastycznie podniosą poziom cukru we krwi.

W drugiej kolejności pozbądź się produktów, które będą nasilały stany zapalne i negatywnie wpływały na funkcjonowanie organizmu.

 

Cierpisz na hipoglikemię?

Pomogę Ci się jej pozbyć!

 
Skonsultuj się ze mną

Tagi: hipoglikemia

Zobacz także inne wpisy z mojego bloga

3 porady na ogromne bicepsy

W związku z Waszymi licznymi prośbami dziś przygotowałem 3 porady dotyczące treningu bicepsów.

Październik 29, 2017

Konsekwencje niedosypiania

Regularnie uprawiasz sport, ale na treningach szybko brakuje Ci energii? Nie możesz schudnąć nawet pomimo wszelkich restrykcji żywieniowych? ...

Marzec 12, 2018

Oszustwa w przemyśle spożywczym

Ile razy słyszałeś, aby unikać przetworzonej żywności? Zastanawiałeś się dlaczego jest to najczęściej wypowiadane zdanie przez dietetyków? Jeżeli ...

Maj 28, 2018