Czego nie jeść przy hipoglikemii reaktywnej

Listopad 19, 2018
Dawid
Kategoria: Hipoglikemia

Jeżeli cierpisz na hipoglikemię reaktywną, to na pewno udało Ci się zaobserwować, że są produkty po których spożyciu spadki cukru bardzo często się powtarzają. Pierwszym krokiem w pozbyciu się problemów z gospodarką cukrową jest wyeliminowanie produktów z Twojej codziennej diety, po których dochodzi do niedocukrzenia.

Priorytetowo w odstawkę musi pójść żywność wysoko przetworzona oraz zawierająca dużą ilość cukrów prostych. Poniżej znajdziesz listę produktów, które mogą doprowadzić do epizodu hipoglikemii:

 

Dodatkowo, żeby poprawić wrażliwość insulinową i zmniejszyć stany zapalne powinno się wykluczyć spożywanie wszelkich produktów zawierających składniki antyżywieniowe oraz nasilające stany zapalne, takich jak np.:

 

WAŻNE: Isototnym aspektem będzie również zadbanie o odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega-6 względem Omega-3.

Warto również ograniczyć lub wyeliminować z diety produkty insulinogenne, obciążające nadnercza oraz toksyczne – np.:

 

Jakich produktów unikać cierpiąc na hipoglikemię reaktywną

Podsumowując, jeżeli cierpisz na hipoglikemię reaktywną to w pierwszej kolejności powinieneś zadbać pozbycie się z diety rzeczy, które drastycznie podniosą poziom cukru we krwi.

W drugiej kolejności pozbądź się produktów, które będą nasilały stany zapalne i negatywnie wpływały na funkcjonowanie organizmu.

 

Cierpisz na hipoglikemię?

Pomogę Ci się jej pozbyć!

 
Skonsultuj się ze mną

Tagi: hipoglikemia

Zobacz także inne wpisy z mojego bloga

Przepis low carb, czyli lekkie chmurki z kurczaka

Ta potrawa ma niesamowity smak i jest odpowiednia dla osób na diecie ketogenicznej lub niskowęglowodanowej. Duża ilość tłuszczy i tylko 1 gram ...

Styczeń 26, 2016

Indeks glikemiczny – przydatny czy bezużyteczny?

Produkty o wysokim indeksie glikemicznym wrzucono do jednego worka i owiano złą sławą, szczególnie w przypadku diet dedykowanych diabetykom. Czy ...

Kwiecień 23, 2018

Trener Dawid: Poznaj moją historię

Historia mojej walki z otyłością, nieuleczalną chorobą metaboliczną, poważnymi zaburzeniami hormonalnymi oraz ciężką depresją. Większość osób ...

Listopad 23, 2015