Zanzibar

Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od afrykańskiego lądu, pośród turkusowych wód oceanu leży raj na ziemi – Zanzibar. Piękne plaże z pudrowym piaskiem, palmy kokosowe i unoszący się w powietrzu zapach orientalnych przypraw niosą ukojenie dla ciała i ducha.


Pięknie usytuowany hotel, niezapomniane widoki, lokalna kuchnia oraz przede wszystkim czas wspólnie spędzony na aktywności fizycznej i wycieczkach fakultatywnych to gwarancja niezapomnianych wakacji! Urlop na którym całkowicie odetniesz się od codziennych problemów i obowiązków a przy okazji poprawisz  swoją sylwetkę, stanu zdrowia,samopoczucie i wykształcisz zdrowe nawyki!

 • Zakwaterowanie na wyspie
 • Program wyjazdu
 • Wycieczki fakultatywne
 • Kwiestie organizacyjne
 • Koszt wycieczki
 • Podsumowanie

Zakwaterowanie na wyspie

Podczas pobytu na Zanzibarze zatrzymamy się w miejscu, które już samym położeniem zapiera dech w piersiach. Hotel Sushine Marine Lodge**** usytuowany jest na klifie, z którego rozpościera się widok na turkusowe wody oceanu oraz położony nieopodal atol Mnemba. Prywatna plaża z białym piaskiem to natomiast idealne miejsce na wspólną kolację w hotelowej restauracji.

Sunshine Marine Lodge****

Program wyjazdu

Dzień pierwszy

Wylot z Warszawy.

Dzień drugi

Przylot na Zanzibar. Transfer do hotelu Sunshine Marine Lodge (ok. 1h), zameldowanie w hotelu. Kolacja

Dzień trzeci

Rano trening, śniadanie. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Dzień czwarty

Po śniadaniu wypłyniemy łódką z hotelowego molo na snorkeling w jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na Zanzibarze. Atol Mnemba położony jest w niedalekiej odległości od Hotelu Sunshine Marine Lodge. Na miejscu zaskoczy nas feria barw tutejszej rafy koralowej i różnorodność zamieszkujących ją ryb. Około południa, po snorkelingu przepłyniemy łodzią na piękną plażę Muyuni, gdzie w tutejszej restauracji czekać na nas będzie specjalnie przygotowany obiad. Po powrocie do hotelu czas wolny, kolacja.

Dzień piąty

Rano trening, śniadanie. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Dzień szósty

Rano trening, śniadanie. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Dzień siódmy

Po śniadaniu jedziemy na plantację, gdzie miejscowy przewodnik pokaże i opowie jak rosną przyprawy, z których słynie wyspa, m.in. goździki, pieprz, wanilia, gałka muszkatołowa, cynamon, kurkuma, kardamon i inne. W samo południe udamy się do jedynego miasta na wyspie, czyli do Stone Town, nazywanego też kamiennym miastem. Po porannych aktywnościach w pierwszej kolejności zatrzymamy się na obiad, a następnie przespacerujemy się labiryntem wąskich uliczek.
Stone Town to przede wszystkim pełne uroku, choć dziś nieco zaniedbane miasto, będące miejscem skrzyżowania się wielu kultur. Przez stulecia przybywali tu handlarze z Indii, kupcy arabscy, afrykańscy oraz europejscy nadając temu miastu niepowtarzalny charakter. Stone Town to również doskonałe miejsce, by podczas pobytu na Zanzibarze zrobić zakupy w niezliczonych sklepikach oferujących m.in. tutejsze przyprawy, lokalne rękodzieło (rzeźby, maski itp.), biżuterię czy też inne pamiątki. Po zwiedzaniu miasta, udamy się na kolację do hotelu.

Dzień ósmy

Rano trening, śniadanie. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Dzień dziewiąty

Dzień zaczynamy śniadaniem, po którym udamy się na całodniową wycieczkę Safari Blue. Po śniadaniu wyjedziemy z hotelu do miejscowości Fumba, gdzie rozpocznie się nasza morska przygoda na dużych drewnianych łodziach Dhow. Podczas rejsu będziemy mogli podziwiać pływające obok delfiny, a w trakcie postoju czekać będzie na nas snorkowanie wśród zachwycającej kolorami rafy koralowej. Następnie udamy się łodziami na wyspę Kwale, gdzie w cieniu drzew podczas lunchu zjemy świeżo złowione, grillowane owoce morza, a na deser spróbujemy zanzibarskich owoców. W tym miejscu spędzimy ok 3 godz. relaksując się, pływając w oceanie lub lokalną łódką rybacką nazywaną Ingalawa. W drodze powrotnej czekać na nas będzie podróż przez lagunę mangrowców, wśród których chętni będą mogli popływać. Następnie udamy się do hotelu i zjemy kolację.

*Płetwy, maski, rurki będą przygotowane na miejscu, w centrum nurkowym należącym do hotelu. Jeśli ktoś ma swój sprzęt to warto go zabrać ze sobą.

Dzień dziesiąty

Rano trening, śniadanie. Tego dnia odpoczywamy w hotelu, gdzie do dyspozycji mamy m.in. basen, SPA, centrum sportów wodnych, bar oraz oczywiście plażę i ocean. Wszystkie posiłki na terenie hotelu.

Dzień jedenasty

Rano trening, śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę Sup board w samym środku lasu namorzynowego! Trudno dostępne miejsca, rzadkie gatunki roślinności i zwierząt to coś, co czeka na nas podczas tej niecodziennej wyprawy do lasu mangrowego, dostępnego dla turystów tylko podczas przypływów. Wiosłując pomiędzy korzeniami drzew, dotrzemy do tubylczych wiosek i zobaczymy życie codzienne tutejszej ludności. A na zakończenie dnia pełnego wrażeń – najpiękniejszy zanzibarski zachód słońca!

Dzień dwunasty

Rano trening, śniadanie i obiad w hotelu. Późnym popołudniem udamy się do położonych nieopodal, spokojnych wiosek – Mikungunini oraz Matemwe. Będziemy mieli okazję bliżej zapoznać się z afrykańską kulturą i uśmiechniętymi mieszkańcami tej wyspy. Zanim jednak zasiądziemy do stołu czeka nas spacer po wsi i pobliskiej plaży. Kolację zjemy w kameralnym, lokalnym hotelu i przynależącej do niego restauracji. Niezapomnianym smakom towarzyszyć będzie muzyka na żywo w stylu afro-soul. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych.

Dzień trzynasty

Śniadanie, pakowanie. Po południu transfer na lotnisko.

Dzień czternasty

Przylot do Warszawy.

Wycieczki fakultatywne

Oprócz podstawowych wycieczek istnieje jeszcze możliwość uczestnictwa w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych. Warunkiem do tego aby dana wycieczka się odbyła jest chęć uczestnictwa wszystkich osób z grupy.

Wycieczka „Jozani Forest ”

Półdniowa wycieczka do pozostałości tropikalnego lasu, znajdującego na południu wyspy. Podczas trzygodzinnego spaceru z przewodnikiem można zobaczyć m.in. ogromne fikusy, potężne baobaby oraz mnóstwo tropikalnych drzew i krzewów, las namorzynowy, a także wiele gatunków ptaków i motyli. Główną atrakcją wycieczki jest spotkanie z małpkami Red Colobus, występującymi jedynie na Zanzibarze. W lesie żyją również, trochę bardziej nieśmiałe, małpy błękitne (Blue Monkeys), które można wypatrzyć wśród koron drzew.

Koszt: 30 USD / os.

Kitesurfing

W ostatnich latach Zanzibar stał się mekką wielbicieli latania na kajtach. W zasadzie całe wschodnie wybrzeże wyspy to jeden gigantyczny spot z idealnymi warunkami do uprawiania tego sportu. Do wyboru mamy bazy w Matemwe, Kiwengwa, Jambiani oraz Paje.

Nurkowanie i snorkeling

Zapraszamy do bazy nurkowej Dive Point, która mieści się w naszym hotelu. W ofercie jest zarówno nauka nurkowania dla początkujących jak i wypożyczenie ekwipunku dla osób zaawansowanych.

Kwiestie organizacyjne

Wszystkie kwestie formalno-organizacyjne załatwiane są za pośrednictwem zaufanego biura podróży.

Biuro Podrózy Green-Tour powstało w 1988 roku. Posiada koncesje organizatora a także polisę OC. Na rynku turystycznym znane jest z profesjonalizmu, rzetelności oraz niezawodności, czego potwierdzeniem jest członkostwo w WIELKOPOLSKIEJ IZBIE TURYSTYCZNEJ od 1994 roku, zrzeszającej najlepsze biura podróży z Poznania.

Płatności

Pierwsza rata opłacana jest w Polsce i istnieją dwie możliwości jej opłacenia.

 • Wpłata całej kwoty w dniu podpisania umowy
 • Wpłata zaliczki wynoszącej 5 tysięcy złotych w dni podpisania umowy a następnie dopłata reszty najpóźniej 35 dni przed wylotem.

Druga rata opłacana jest już na Zanzibarze.

Zakwaterowanie w pokojach

Standardowo pokoje są dwuosobowe i w przypadku osób jadących samodzielnie będziemy dobierać drugą osobę uwzględniając płeć oraz wiek – tak aby każdy czuł się swobodnie i komfortowo.

Istnieje też oczywiście możliwość wybrania sobie osoby (np. znajomego) z którą dzielić będziemy pokój, jeżeli na danym wyjeździe będzie ktoś kogo znasz.

Ubezpieczenie

Przy wykupieniu wycieczki dostajesz podstawowe ubezpieczenie AXA obejmujące:

 • koszty Leczenia do 30 000 EUR,
 • NW do 2 000 EUR,
 • ubezpieczenie bagażu do 200 EUR.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wycieczki. Ubezpieczenie takie kosztuje 3% wartości imprezy.

Wylot

Wylot zaplanowany jest z Warszawy. Istnieje możliwość zorganizowania wylotu z innego miasta lub kraju.

Wielkość grupy

W związku z tym, że bardzo zależy mi na jak największym komforcie wszystkich osób biorących udział w Fit Campie oraz na skuteczności przeprowadzanych treningów – grupy są przewidziane na maksimum 10 osób. W takim kameralnym gronie będziemy mieli możliwość dobrze się poznać i czerpać z tego co Bali ma nam do zaoferowania pełnymi garściami.

Koszt wycieczki

 • Wylot
  23.11.2018
 • Powrót
  06.12.2018
 • Pobyt
  14 dni
 • Wyżywienie
  Full Board
 • Zakwaterowanie
  Pokój 2-osobowy
 • Płatne w Polsce
  12400 zł (brutto)
 • Płatne na wyjeździe
  450 USD
 • Zapisz
  się
 • Wylot
  23.11.2018
 • Powrót
  06.12.2018
 • Pobyt
  14 dni
 • Wyżywienie
  Full Board
 • Zakwaterowanie
  Pokój 1-osobowy
 • Płatne w Polsce
  14000 zł (brutto)
 • Płatne na wyjeździe
  450 USD
 • Zapisz
  się
Ceny za szkolenia podane są w kwocie netto, w trakcie opłacania zamówienia automatycznie doliczony zostanie podatek VAT.

Cena zawiera:

 • 11 noclegów w Sunshine Marine Lodge ****
 • przelot w obie strony,
 • wyżywienie FB (zdrowa kuchnia oparta świeżych, lokalnych produktach),
 • transfery na miejscu,
 • powitalna kolacja na plaży,
 • transfery z i na lotnisko,
 • ubezpieczenie podstawowe AXA (KL, NNW i bagaż),
 • opiekę polskojęzycznego pilota, trenera oraz opiekuna z ramienia organizatora,
 • konsultacje dietetyczne, treningowe oraz prozdrowotne,
 • około 20 godzin treningów siłowo-wytrzymałościowych i rozciągania,
 • podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 • Wycieczki dodatkowej: Jozani Forest
 • Wycieczki dodatkowej: Kitesuring
 • Wycieczki dodatkowej: Nurkowanie i snorkeling
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wizy 50$ / os
 • 1 USD/os/dziennie – tzw. infrastructure tax, płatny na miejscu
 • Pakietu wycieczek podstawowych na Zanzibarze – 450 USD  (płatne na miejscu)

Podsumowanie

Fit Camp na Zanzibarze zaplanowany jest na 14 dni, w ciągu których będziesz mieć okazję popracować nad swoją sylwetką, zwiększyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, odciąć się od pracy i problemów, zobaczyć niesamowite widoki na licznych wycieczkach fakultatywnych, doświadczyć wielu nowości i atrakcji, rozkoszować się lokalną kuchnią przygotowaną specjalnie pod naszą grupę, poznać wielu ciekawych ludzi dzielących Twoje zainteresowania oraz zwiedzić Zanzibar w sposób znacząco lepszy niż w przypadku dużych komercyjnych biur podróży.

Podczas wyjazdu spędzamy 12 dni w Hotelu Sunshine Marine Lodge ****.

Koszt wyjazdu to 12 400 zł (brutto) płatne w Polsce oraz 450 USD płatne po przylocie na Zanzibar.

Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość płatności ratalnej oraz pobytu w pokoju jednoosobowym (za dodatkową opłatą).

Sprawdź wszystkie wyjazdy

 • Miejsce
  Bali
 • Wylot
  04.09.2018
 • Powrót
  17.09.2018
 • Pobyt
  13 dni
 • Wyżywienie
  Full Board
 • Zakwaterowanie
  Pokój 1 lub 2-osobowy
 • Wybierz »
 • Miejsce
  Zanzibar
 • Wylot
  23.11.2018
 • Powrót
  06.12.2018
 • Pobyt
  14 dni
 • Wyżywienie
  Full Board
 • Zakwaterowanie
  Pokój 1 lub 2-osobowy
 • Wybierz »

Chętnie odpowiem na Twoje pytania, jeżeli cokolwiek jest niejasne

Napisz do mnie